Добре дошли в Ruijie Laser

Зимни олимпийски игри в Пекин

Зимните олимпийски игри в Пекин официално приключиха.

Зимните олимпийски игри в Пекин бяха официално закрити тази неделя (20 февруари).След близо три седмици на състезание (4-20 февруари), домакинът Китай спечели 9 златни медала и 15 медала, класирайки се на 3-то място, с Норвегия на първо място.Британският отбор спечели общо един златен и един сребърен медал.

Пекин стана и първият град в историята на съвременните олимпийски игри, който провежда летни и зимни олимпийски игри.

Зимните олимпийски игри в Пекин обаче не са без противоречия.От самото начало, когато Съединените щати и много страни обявиха дипломатически бойкот на Зимните олимпийски игри, до липсата на снеговалеж на мястото, новата епидемия от короната и битката Ханбок, всичко това доведе до огромни предизвикателства пред Зимните олимпийски игри.

Първата чернокожа жена, спечелила индивидуално злато

微信图片_20220221090642

Американската състезателка по бързо пързаляне Ерин Джаксън влиза в историята, като печели злато

Американската състезателка по бързо пързаляне Ерин Джаксън спечели златен медал на 500 метра за жени на 13 февруари, поставяйки рекорд.

На последните зимни олимпийски игри в PyeongChang през 2018 г. Джаксън се класира на 24-то място в това състезание и резултатите му не бяха задоволителни.

Но на Зимните олимпийски игри в Пекин през 2022 г. Джаксън пресече финалната линия напред и стана първата чернокожа жена в историята на Зимните олимпийски игри, спечелила златен медал в индивидуално състезание.

Джаксън каза след мача: „Надявам се да има ефект и да видя повече малцинства да участват в зимните спортове в бъдеще.“

微信图片_20220221090956

Ерин Джаксън става първата чернокожа жена в историята на зимните олимпийски игри, която печели злато в индивидуалните състезания

Зимните олимпийски игри не успяха да се отърват от проблема с недостатъчното представяне на малцинствата.Проучване на новинарския сайт „Buzzfeed“ през 2018 г. показа, че чернокожите играчи представляват по-малко от 2% от близо 3000 спортисти на Зимните олимпийски игри в Пьончанг.

Състезават се еднополови двойки

Бразилската състезателка по бобслей Никол Силвейра и белгийската състезателка по бобслей Ким Мейлеманс са двойка от един и същи пол, които също участват на Зимните олимпийски игри в Пекин и се състезават на едно поле.

Въпреки че никой от тях не спечели медали в състезанието с моторни шейни със стоманена рамка, това не повлия на удоволствието им да се състезават заедно на терена.

Всъщност броят на нехетеросексуалните спортисти на Зимните олимпийски игри в Пекин счупи предишния рекорд.Според статистиката на уебсайта Outsports, който се фокусира върху нехетеросексуални спортисти, общо 36 нехетеросексуални спортисти от 14 държави са участвали в състезанието.

31231

Еднополовата двойка Никол Силвера (вляво) и Ким Мелеманс се състезават на терена

Към 15 февруари нехетеросексуалните скейтъри са спечелили два златни медала, включително френският фигурист Гийом Сизерон и холандската състезателка по скоростно пързаляне Ирин Вюст.

Ханбок дебат

Зимните олимпийски игри в Пекин бяха бойкотирани от Съединените щати и някои други страни, преди дори да се състоят.Някои страни решиха да не изпратят официални лица за участие, което доведе до дипломатически сътресения на Зимните олимпийски игри в Пекин, преди дори да бъдат открити.

Въпреки това, на церемонията по откриването на Зимните олимпийски игри в Пекин, изпълнители, облечени в традиционни корейски носии, се появиха като представители на етническите малцинства в Китай, което предизвика недоволството на южнокорейските власти.

В изявлението на китайското посолство в Южна Корея се посочва, че е „тяхно желание и тяхно право“ представители на различни етнически групи в Китай да носят традиционни носии на церемонията по откриването на Зимните олимпийски игри, като същевременно се повтаря, че костюмите също са част от Китайска култура.

微信图片_20220221093442

Появата на ханбок на церемонията по откриването на Зимните олимпийски игри в Пекин предизвика недоволство в Южна Корея

Това не е първият път, когато възниква подобен спор между Китай и Южна Корея, които в миналото спореха за произхода на кимчи.

Възрастта е само число

На колко години мислите, че са олимпийците?Тийнейджъри на 20 или млади хора в началото на 20-те?Може да искате да помислите отново.

Германската състезателка по бързо пързаляне, 50-годишната Клаудия Пехщайн (Claudia Pechstein) участва на зимни олимпийски игри за осми път, въпреки че последното класиране в дисциплината 3000 метра не повлия на нейните постижения.

3312312

Линдзи Джакобелис и Ник Баумгартнер спечелиха златото в смесения отборен слалом за сноуборд

Американските сноубордисти Линдзи Джакобелис и Ник Баумгартнер са на 76 години заедно и двамата проведоха първите си олимпийски игри в Пекин.Спечели златния медал в слалома за сноуборд, смесен отбор.

40-годишният Баумгартнер е и най-възрастният медалист в състезание по сноуборд на зимни олимпийски игри.

Страните от Персийския залив участват за първи път в зимни олимпийски игри

Зимните олимпийски игри в Пекин през 2022 г. са първият път, когато играч от страна от Персийския залив участва: Файик Абди от Саудитска Арабия участва в състезанието по ски алпийски дисциплини.

лазер

Файк Абди от Саудитска Арабия е първият играч от Персийския залив, който участва на Зимни олимпийски игри

В резултат на състезанието Фаик Абди беше класиран на 44-то място, а зад него имаше няколко играчи, които не успяха да завършат състезанието.

Време на публикуване: 21 февруари 2022 г