Dobrodošli v Ruijie Laser

Zimske olimpijske igre v Pekingu

Zimske olimpijske igre v Pekingu so se uradno končale.

Zimske olimpijske igre v Pekingu so se uradno zaključile to nedeljo (20. februarja).Po skoraj treh tednih tekmovanja (4.–20. februarja) je gostiteljica Kitajska osvojila 9 zlatih medalj in 15 medalj ter se uvrstila na 3. mesto, na prvem mestu pa Norveška.Britanska ekipa je skupno osvojila eno zlato in eno srebrno medaljo.

Peking je postal tudi prvo mesto v zgodovini modernih olimpijskih iger, ki je organiziralo poletne in zimske olimpijske igre.

Vendar pa zimske olimpijske igre v Pekingu niso brez polemik.Od samega začetka, ko so ZDA in številne države napovedale diplomatski bojkot zimskih olimpijskih iger, do pomanjkanja snega na prizorišču, nove kronske epidemije in bitke Hanbok, je vse to prineslo velike izzive zimskim olimpijskim igram.

Prva temnopolta ženska, ki je osvojila posamezno zlato

微信图片_20220221090642

Ameriška hitrostna drsalka Erin Jackson se z zlatom piše v zgodovino

Ameriška hitrostna drsalka Erin Jackson je 13. februarja osvojila zlato medaljo na 500 metrov za ženske in postavila rekord.

Na zadnjih zimskih olimpijskih igrah v Pjongčangu leta 2018 je Jackson v tej disciplini zasedel 24. mesto, njegovi rezultati pa niso bili zadovoljivi.

Toda na zimskih olimpijskih igrah v Pekingu leta 2022 je Jackson prečkala ciljno črto pred njo in postala prva temnopolta ženska v zgodovini zimskih olimpijskih iger, ki je osvojila zlato medaljo v posamični disciplini.

Jackson je po tekmi dejal: "Upam, da bom imel učinek in da bo v prihodnosti več manjšin sodelovalo pri zimskih športih."

微信图片_20220221090956

Erin Jackson postane prva temnopolta ženska v zgodovini zimskih olimpijskih iger, ki je osvojila zlato v posamični disciplini

Zimske olimpijske igre se niso mogle znebiti problema premajhne zastopanosti manjšin.Študija strani z novicami "Buzzfeed" leta 2018 je pokazala, da so temnopolti igralci predstavljali manj kot 2 % od skoraj 3000 športnikov na zimskih olimpijskih igrah v Pjongčangu.

Tekmujejo istospolni pari

Brazilska bobistka Nicole Silveira in belgijska bobistka Kim Meylemans sta istospolni par, ki tudi na zimskih olimpijskih igrah v Pekingu tekmujeta na istem igrišču.

Čeprav nobeden od njiju ni osvojil nobene medalje na tekmovanju motornih sani z jeklenimi okvirji, to ni vplivalo na njun užitek v skupnem tekmovanju na igrišču.

Pravzaprav je število neheteroseksualnih športnikov na zimskih olimpijskih igrah v Pekingu preseglo prejšnji rekord.Po statistiki spletne strani Outsports, ki se osredotoča na neheteroseksualne športnike, je na tekmovanju sodelovalo skupno 36 neheteroseksualnih športnikov iz 14 držav.

31231

Na igrišču tekmujeta istospolni par Nicole Silvera (levo) in Kim Melemans

Do 15. februarja so neheteroseksualni drsalci osvojili dve zlati medalji, vključno s francoskim umetnostnim drsalcem Guillaumeom Cizeronom in nizozemsko hitrostno drsalko Ireen Wust.

Hanbok debata

Zimske olimpijske igre v Pekingu so bojkotirale ZDA in nekatere druge države, še preden so sploh potekale.Nekatere države so se odločile, da ne bodo poslale uradnikov, da bi sodelovali, zaradi česar so zimske olimpijske igre v Pekingu zapadle v diplomatski nemir, preden so se sploh odprle.

Toda na otvoritveni slovesnosti zimskih olimpijskih iger v Pekingu so se izvajalci v tradicionalnih korejskih nošah pojavili kot predstavniki kitajskih etničnih manjšin, kar je povzročilo nezadovoljstvo južnokorejskih uradnikov.

V izjavi kitajskega veleposlaništva v Južni Koreji so zapisali, da je "njihova želja in pravica", da predstavniki različnih etničnih skupin na Kitajskem nosijo tradicionalne noše na otvoritveni slovesnosti zimskih olimpijskih iger, ob tem pa ponovili, da so kostumi tudi del kitajska kultura.

微信图片_20220221093442

Pojav hanboka na otvoritveni slovesnosti zimskih olimpijskih iger v Pekingu sproži nezadovoljstvo v Južni Koreji

To ni prvič, da je do podobnega spora prišlo med Kitajsko in Južno Korejo, ki sta se v preteklosti že prepirali glede izvora kimčija.

Starost je le številka

Koliko misliš, da so stari olimpijci?Mladostniki v 20-ih ali mladi v zgodnjih 20-ih?Morda bi želeli še enkrat razmisliti.

Nemška hitrostna drsalka, 50-letna Claudia Pechstein (Claudia Pechstein) je že osmič nastopila na zimskih olimpijskih igrah, čeprav zadnja uvrstitev v disciplini 3000 metrov ni vplivala na njene dosežke.

3312312

Lindsay Jacobelis in Nick Baumgartner sta osvojila zlato v slalomu za mešane ekipe

Ameriška deskarja na snegu Lindsey Jacobellis in Nick Baumgartner sta skupaj stara 76 let in sta oba imela svoje prve olimpijske igre v Pekingu.Osvojil zlato medaljo v mešani ekipni disciplini deskarskega slaloma.

40-letni Baumgartner je tudi najstarejši nosilec medalje na zimskih olimpijskih igrah v deskanju na snegu.

Zalivske države prvič sodelujejo na zimskih olimpijskih igrah

Zimskih olimpijskih iger v Pekingu 2022 je prvič, da je sodeloval igralec iz zalivske države: Fayik Abdi iz Savdske Arabije je sodeloval na tekmovanju v alpskem smučanju.

laser

Savdski Arabec Fayq Abdi je prvi zalivski igralec, ki bo nastopil na zimskih olimpijskih igrah

Po rezultatu tekmovanja je bil Faik Abdi uvrščen na 44. mesto, za njim pa je bilo več igralcev, ki jim dirke ni uspelo končati.

Čas objave: 21. februarja 2022