Vítejte v Ruijie Laser

zimní olympijské hry v Pekingu

Zimní olympijské hry v Pekingu oficiálně skončily.

Zimní olympijské hry v Pekingu oficiálně skončily tuto neděli (20. února).Po téměř třech týdnech soutěže (4. až 20. února) získala hostitelská Čína 9 zlatých medailí a 15 medailí a umístila se na 3. místě, přičemž na prvním místě je Norsko.Britský tým získal celkem jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili.

Peking se také stal prvním městem v historii novodobých olympijských her, kde se konaly letní a zimní olympijské hry.

Zimní olympijské hry v Pekingu však nejsou bez kontroverzí.Od samého počátku, kdy Spojené státy a mnoho zemí oznámily diplomatický bojkot zimních olympijských her, až po nedostatek sněhu v místě konání, epidemii nové koruny a bitvu na Hanboku, to vše přineslo zimním olympijským hrám obrovské výzvy.

První černoška, ​​která vyhrála individuální zlato

微信图片_20220221090642

Americká rychlobruslařka Erin Jackson se zapsala do historie ziskem zlata

Americká rychlobruslařka Erin Jackson vyhrála 13. února zlatou medaili žen na 500 metrů a vytvořila rekord.

Na posledních zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu v roce 2018 obsadil Jackson v tomto podniku 24. místo a jeho výsledky nebyly uspokojivé.

Na zimních olympijských hrách v Pekingu v roce 2022 však Jackson projel cílem a stal se první černoškou v historii zimních olympijských her, která vyhrála zlatou medaili v individuální soutěži.

Jackson po zápase řekl: "Doufám, že to bude mít efekt a že v budoucnu uvidí více menšin, aby se zapojily do zimních sportů."

微信图片_20220221090956

Erin Jackson se stala první černoškou v historii zimních olympijských her, která vyhrála individuální zlato

Zimní olympijské hry se nedokázaly zbavit problému nedostatečného zastoupení menšin.Studie zpravodajského webu „Buzzfeed“ v roce 2018 ukázala, že černošští hráči tvoří méně než 2 % z téměř 3 000 sportovců na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu.

Páry stejného pohlaví soutěží

Brazilská bobistka Nicole Silveira a belgická bobistka Kim Meylemans jsou pár stejného pohlaví, který se také účastní zimních olympijských her v Pekingu na stejném hřišti.

Přestože ani jeden z nich nezískal žádnou medaili v soutěži sněžných skútrů s ocelovým rámem, neubralo to na jejich radosti ze společného závodění na hřišti.

Ve skutečnosti počet neheterosexuálních sportovců na zimních olympijských hrách v Pekingu překonal dosavadní rekord.Podle statistik webu „Outsports“, který se zaměřuje na neheterosexuální sportovce, se soutěže zúčastnilo celkem 36 neheterosexuálních sportovců ze 14 zemí.

31231

Na hřišti soutěží pár stejného pohlaví Nicole Silvera (vlevo) a Kim Melemans

Od 15. února vyhráli neheterosexuální bruslaři dvě zlaté medaile, včetně francouzského krasobruslaře Guillauma Cizerona a holandské rychlobruslařky Ireen Wustové.

Hanbocká debata

Zimní olympijské hry v Pekingu byly bojkotovány Spojenými státy a některými dalšími zeměmi ještě předtím, než se vůbec konaly.Některé země se rozhodly nevysílat k účasti své úředníky, což způsobilo, že zimní olympijské hry v Pekingu upadly do diplomatických zmatků ještě před zahájením.

Na zahajovacím ceremoniálu zimních olympijských her v Pekingu se však účinkující v tradičních korejských krojích objevili jako zástupci čínských etnických menšin, což vyvolalo nespokojenost jihokorejských představitelů.

Prohlášení čínské ambasády v Jižní Koreji uvedlo, že bylo „jejich přáním a právem“, aby zástupci různých etnických skupin v Číně nosili tradiční kroje na zahajovacím ceremoniálu zimních olympijských her, a zároveň zopakovalo, že kostýmy byly také součástí Čínská kultura.

微信图片_20220221093442

To, že se Hanbok objevil na zahajovacím ceremoniálu zimních olympijských her v Pekingu, vyvolalo v Jižní Koreji nespokojenost

Není to poprvé, co k podobnému sporu došlo mezi Čínou a Jižní Koreou, které se o původ kimči hádaly už v minulosti.

Věk je pouze číslo

Kolik je podle vás olympionikům let?Teenageři ve věku 20 let nebo mladí lidé ve věku 20 let?Možná budete chtít znovu přemýšlet.

Německá rychlobruslařka, padesátiletá Claudia Pechsteinová (Claudia Pechsteinová) se zúčastnila zimních olympijských her poosmé, i když umístění na posledním místě na 3000 metrů její úspěchy neovlivnilo.

3312312

Lindsay Jacobelis a Nick Baumgartner vyhráli zlato ve smíšeném týmovém snowboardovém slalomu

Američtí snowboardisté ​​Lindsey Jacobellis a Nick Baumgartner mají spolu 76 let a oba uspořádali své první olympijské hry v Pekingu.Vyhrál zlatou medaili ve snowboardovém slalomu smíšených týmů.

Baumgartner (40) je také nejstarším medailistou ze zimních olympijských her na snowboardu.

Země Perského zálivu se zimních olympijských her účastní poprvé

Zimních olympijských her v Pekingu 2022 se poprvé zúčastnil hráč ze země Perského zálivu: Fayik Abdi ze Saúdské Arábie se zúčastnil soutěže v alpském lyžování.

laser

Fayq Abdi ze Saúdské Arábie je prvním hráčem Perského zálivu, který startoval na zimních olympijských hrách

V důsledku soutěže se Faik Abdi umístil na 44. místě a za ním bylo několik hráčů, kteří závod nedokončili.

Čas odeslání: 21. února 2022