Dobrodošli u Ruijie Laser

Zimske olimpijske igre u Pekingu

Zimske olimpijske igre u Pekingu službeno su završile.

Zimske olimpijske igre u Pekingu službeno su zatvorene ove nedjelje (20. veljače).Nakon gotovo tri tjedna natjecanja (4.-20. veljače), domaćin Kina osvojila je 9 zlatnih medalja i 15 medalja, zauzevši 3. mjesto, s Norveškom na prvom mjestu.Britanski tim osvojio je ukupno jednu zlatnu i jednu srebrnu medalju.

Peking je također postao prvi grad u povijesti modernih olimpijskih igara koji je održao ljetne i zimske olimpijske igre.

Međutim, Zimske olimpijske igre u Pekingu nisu bez kontroverzi.Od samog početka kada su Sjedinjene Američke Države i mnoge zemlje najavile diplomatski bojkot Zimskih olimpijskih igara, pa do nedostatka snijega na mjestu održavanja, nove epidemije krune i Hanbok bitke, sve je to donijelo velike izazove Zimskim olimpijskim igrama.

Prva crnkinja koja je osvojila pojedinačno zlato

微信图片_20220221090642

Američka brzoklizačica Erin Jackson ulazi u povijest osvajanjem zlata

Američka brzoklizačica Erin Jackson osvojila je zlatnu medalju na 500 metara za žene 13. veljače, postavivši rekord.

Na posljednjim Zimskim olimpijskim igrama u PyeongChangu 2018. Jackson je u ovoj disciplini zauzeo 24. mjesto, a njegovi rezultati nisu bili zadovoljavajući.

Ali na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu 2022., Jackson je prošla kroz cilj ispred nje i postala prva crnkinja u povijesti Zimskih olimpijskih igara koja je osvojila zlatnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji.

Jackson je nakon utakmice rekao: "Nadam se da ću imati učinka i vidjeti da će više manjina u budućnosti sudjelovati u zimskim sportovima."

微信图片_20220221090956

Erin Jackson postaje prva crnkinja u povijesti Zimskih olimpijskih igara koja je osvojila zlato u pojedinačnim disciplinama

Zimske olimpijske igre nisu se uspjele riješiti problema podzastupljenosti manjina.Studija novinske stranice "Buzzfeed" iz 2018. pokazala je da su crni igrači činili manje od 2% od gotovo 3000 sportaša na Zimskim olimpijskim igrama u PyeongChangu.

Natječu se istospolni parovi

Brazilska bobica Nicole Silveira i belgijska bobica Kim Meylemans istospolni su par koji se također na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu natječu na istom terenu.

Iako nijedno od njih dvoje nije osvojilo nijednu medalju u natjecanju motornih saonica s čeličnim okvirom, to nije utjecalo na njihov užitak zajedničkog natjecanja na terenu.

Zapravo, broj neheteroseksualnih sportaša na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu oborio je prethodni rekord.Prema statistici web stranice “Outsports”, koja se fokusira na neheteroseksualne sportaše, na natjecanju je sudjelovalo ukupno 36 neheteroseksualnih sportaša iz 14 zemalja.

31231

Istospolni par Nicole Silvera (lijevo) i Kim Melemans natječu se na terenu

Do 15. veljače neheteroseksualni klizači osvojili su dvije zlatne medalje, uključujući francuskog umjetničkog klizača Guillaumea Cizerona i nizozemsku brzoklizačicu Ireen Wust.

Hanbok debata

Zimske olimpijske igre u Pekingu bojkotirale su Sjedinjene Države i neke druge zemlje prije nego što su se uopće održale.Neke su zemlje odlučile ne poslati dužnosnike da sudjeluju, zbog čega su Zimske olimpijske igre u Pekingu zapale u diplomatska previranja prije nego su uopće otvorene.

Međutim, na ceremoniji otvaranja Zimskih olimpijskih igara u Pekingu, izvođači u tradicionalnoj korejskoj nošnji pojavili su se kao predstavnici kineskih etničkih manjina, što je izazvalo nezadovoljstvo južnokorejskih dužnosnika.

U priopćenju kineskog veleposlanstva u Južnoj Koreji navodi se da je "njihova želja i pravo" da predstavnici različitih etničkih skupina u Kini nose tradicionalne nošnje na ceremoniji otvaranja Zimskih olimpijskih igara, ponavljajući da su te nošnje također dio Kineska kultura.

微信图片_20220221093442

Pojava hanboka na otvaranju Zimskih olimpijskih igara u Pekingu izazvala nezadovoljstvo u Južnoj Koreji

Ovo nije prvi put da se sličan spor pojavio između Kine i Južne Koreje, koje su se u prošlosti sporile oko podrijetla kimchija.

Godine su samo broj

Što mislite koliko godina imaju olimpijci?Tinejdžeri u 20-ima ili mladi ljudi u ranim 20-ima?Možda biste trebali ponovno razmisliti.

Njemačka klizačica, 50-godišnja Klaudija Pehštajn (Claudia Pechstein) osmi je put sudjelovala na Zimskim olimpijskim igrama, iako posljednje mjesto u disciplini 3000 metara nije utjecalo na njezine uspjehe.

3312312

Lindsay Jacobelis i Nick Baumgartner osvojili su zlato u slalomu mješovitih ekipa

Američki snowboarderi Lindsey Jacobellis i Nick Baumgartner zajedno imaju 76 godina, a oboje su održali svoje prve Olimpijske igre u Pekingu.Osvojio zlatnu medalju u mješovitoj ekipnoj disciplini snowboard slalom.

Baumgartner, 40, također je najstariji osvajač medalje na Zimskim olimpijskim igrama u snowboardu.

Zaljevske zemlje po prvi put sudjeluju na Zimskim olimpijskim igrama

Zimske olimpijske igre u Pekingu 2022. prvi su put da je sudjelovao igrač iz zemlje Zaljeva: Fayik Abdi iz Saudijske Arabije sudjelovao je u natjecanju u alpskom skijanju.

laser

Fayq Abdi iz Saudijske Arabije prvi je igrač Zaljeva koji se natjecao na Zimskim olimpijskim igrama

Rezultatom natjecanja Faik Abdi je zauzeo 44. mjesto, a iza njega je bilo nekoliko igrača koji nisu uspjeli završiti utrku.

Vrijeme objave: 21. veljače 2022