Üdvözöljük a Ruijie Laser oldalán

Pekingi téli olimpia

Hivatalosan is véget ért a pekingi téli olimpia.

A pekingi téli olimpia hivatalosan ezen a vasárnapon (február 20-án) zárult le.Közel három hét verseny után (február 4-20.) a házigazda Kína 9 aranyérmet és 15 érmet nyert, ezzel a 3. helyen áll, Norvégiával az első helyen.A brit csapat összesen egy arany- és egy ezüstérmet szerzett.

Peking egyben az első város a modern olimpiai játékok történetében, ahol megrendezik a nyári és a téli olimpiai játékokat.

A pekingi téli olimpia azonban nem mentes a vitáktól.Kezdettől fogva, amikor az Egyesült Államok és számos ország bejelentette a téli olimpia diplomáciai bojkottját, a helyszíni havazás hiányáig, az új koronajárványig és a hanboki csatáig, mindez hatalmas kihívást jelentett a téli olimpia számára.

Az első fekete nő, aki egyéni aranyat nyert

微信图片_20220221090642

Az amerikai gyorskorcsolyázó, Erin Jackson történelmet ír azzal, hogy aranyat nyert

Az amerikai gyorskorcsolyázó, Erin Jackson nyerte a női 500 méteres aranyérmet február 13-án, ezzel rekordot döntött.

A legutóbbi, 2018-as pjongcshangi téli olimpián Jackson a 24. helyen végzett ezen az eseményen, és eredményei nem voltak kielégítőek.

A 2022-es pekingi téli olimpián azonban Jackson előrehaladt a célvonalon, és ő lett az első fekete nő a téli olimpiák történetében, aki aranyérmet nyert egyéni számban.

Jackson a meccs után azt mondta: "Remélem, hogy hatással leszek rá, és a jövőben több kisebbség fog részt venni a téli sportokban."

微信图片_20220221090956

Erin Jackson lett az első fekete nő a téli olimpia történetében, aki egyéni versenyszámban aranyat nyert

A téli olimpia nem tudott megszabadulni a kisebbségek alulreprezentáltságának problémájától.A „Buzzfeed” híroldal 2018-as tanulmánya kimutatta, hogy a phjongcshangi téli olimpiai játékok közel 3000 sportolójának kevesebb mint 2%-a fekete játékos volt.

Azonos nemű párok versenyeznek

Nicole Silveira brazil bob és Kim Meylemans belga bob egy azonos nemű pár, akik szintén részt vesznek a pekingi téli olimpián, ugyanazon a pályán.

Bár egyikük sem szerzett érmet az acélvázas motoros szánok versenyében, ez nem befolyásolta a közös pályán való versenyzés élvezetét.

Valójában a pekingi téli olimpián a nem heteroszexuális sportolók száma megdöntötte a korábbi rekordot.A nem heteroszexuális sportolókra fókuszáló „Outsports” weboldal statisztikái szerint 14 országból összesen 36 nem heteroszexuális sportoló vett részt a versenyen.

31231

Az azonos nemű pár Nicole Silvera (balra) és Kim Melemans versenyez a pályán

Február 15-ig a nem heteroszexuális korcsolyázók két aranyérmet nyertek, köztük Guillaume Cizeron francia műkorcsolyázó és Ireen Wust holland gyorskorcsolyázó.

Hanbok-vita

A pekingi téli olimpiát még azelőtt bojkottálta az Egyesült Államok és néhány más ország.Egyes országok úgy döntöttek, hogy nem küldenek tisztviselőket a részvételre, így a pekingi téli olimpia még a megnyitás előtt diplomáciai zűrzavarba került.

A pekingi téli olimpia nyitóünnepségén azonban a hagyományos koreai viseletet viselő előadók a kínai etnikai kisebbségek képviselőiként jelentek meg, ami elégedetlenséget váltott ki a dél-koreai tisztviselőkkel szemben.

A dél-koreai kínai nagykövetség közleménye leszögezte, hogy „kívánságuk és joguk” volt, hogy a különböző kínai etnikai csoportok képviselői hagyományos viseletet viseljenek a téli olimpia nyitóünnepségén, ugyanakkor megismételték, hogy a jelmezek is részei voltak a téli olimpia megnyitóján. Kínai kultúra.

微信图片_20220221093442

A Hanbok megjelenése a pekingi téli olimpia megnyitó ünnepségén elégedetlenséget vált ki Dél-Koreában

Nem ez az első eset, hogy hasonló vita alakult ki Kína és Dél-Korea között, amelyek a múltban vitatkoztak a kimchi eredetéről.

A kor csak egy szám

Szerinted hány évesek az olimpikonok?A 20-as éveikben járó tinédzserek, vagy a húszas éveik elején járó fiatalok?Lehet, hogy újra gondolnád.

A német gyorskorcsolyázó, az 50 éves Claudia Pechstein (Claudia Pechstein) nyolcadik alkalommal vett részt a téli olimpián, bár a 3000 méteres szám utolsó helyezése nem befolyásolta eredményeit.

3312312

Lindsay Jacobelis és Nick Baumgartner aranyérmet nyernek vegyes csapat snowboard szlalomban

Lindsey Jacobellis és Nick Baumgartner amerikai snowboardosok 76 évesek együtt, és mindketten Pekingben tartották első olimpiájukat.Aranyérmet nyert a snowboard szlalom vegyes csapat versenyszámában.

A 40 éves Baumgartner egyben a téli olimpia legidősebb snowboard-versenyének bajnoka is.

Az Öböl menti országok először vesznek részt téli olimpián

A 2022-es pekingi téli olimpia az első alkalom, hogy egy Öböl-menti ország játékosa vett részt: a szaúd-arábiai Fayik Abdi részt vett az alpesi síversenyen.

lézer

A szaúd-arábiai Fayq Abdi az első Öböl-játékos, aki részt vesz a téli olimpián

A verseny eredményeként Faik Abdi a 44. helyet szerezte meg, mögötte több olyan játékos is volt, akinek nem sikerült befejeznie a versenyt.

Feladás időpontja: 2022.02.21