Sveiki atvykę į Ruijie Laser

Pekino žiemos olimpinės žaidynės

Pekino žiemos olimpinės žaidynės oficialiai baigėsi.

Pekino žiemos olimpinės žaidynės oficialiai baigėsi šį sekmadienį (vasario 20 d.).Po beveik trijų savaičių varžybų (vasario 4–20 d.) šeimininkė Kinija iškovojo 9 aukso medalius ir 15 medalių, užėmusi 3 vietą, o pirmoje vietoje – Norvegija.Britų komanda iš viso iškovojo vieną aukso ir vieną sidabro medalį.

Pekinas taip pat tapo pirmuoju miestu šiuolaikinių olimpinių žaidynių istorijoje, kuriame vyksta vasaros ir žiemos olimpinės žaidynės.

Tačiau Pekino žiemos olimpinės žaidynės neapsieina be prieštaravimų.Nuo pat pradžių, kai JAV ir daugelis šalių paskelbė apie diplomatinį žiemos olimpinių žaidynių boikotą, iki sniego trūkumo renginio vietoje, naujos karūnos epidemijos ir Hanboko mūšio, visa tai žiemos olimpinėms žaidynėms atnešė didžiulių iššūkių.

Pirmoji juodaodė moteris, laimėjusi individualų auksą

微信图片_20220221090642

JAV greitojo čiuožimo čiuožėja Erin Jackson rašo istoriją laimėdama auksą

Moterų 500 metrų aukso medalį vasario 13 dieną iškovojo amerikiečių greitasis čiuožėjas Erin Jackson, pasiekęs rekordą.

Paskutinėse 2018 m. Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse Jacksonas šioje rungtyje užėmė 24 vietą, o jo rezultatai nebuvo patenkinami.

Tačiau 2022 m. Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse Jackson kirto finišo liniją į priekį ir tapo pirmąja juodaode moterimi žiemos olimpinių žaidynių istorijoje, iškovojusia aukso medalį asmeninėje rungtyje.

Jacksonas po rungtynių sakė: „Tikiuosi, kad turėsiu poveikį ir ateityje daugiau mažumų dalyvaus žiemos sporto šakose“.

微信图片_20220221090956

Erin Jackson tapo pirmąja juodaode moterimi žiemos olimpinių žaidynių istorijoje, iškovojusia auksą asmeninėse varžybose

Žiemos olimpinės žaidynės nesugebėjo atsikratyti mažumų atstovavimo problemos.2018 m. naujienų svetainės „Buzzfeed“ atliktas tyrimas parodė, kad juodaodžiai žaidėjai sudarė mažiau nei 2% iš beveik 3000 atletų Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse.

Tos pačios lyties poros varžosi

Brazilijos bobslejininkė Nicole Silveira ir Belgijos bobslejininkė Kimas Meylemansas yra tos pačios lyties pora, kuri taip pat dalyvauja Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse, varžosi toje pačioje aikštelėje.

Nors plieninio karkaso sniego motociklų varžybose nei vienas iš jų medalių neiškovojo, tai neturėjo įtakos jų malonumui kartu rungtyniauti aikštelėje.

Tiesą sakant, neheteroseksualių sportininkų skaičius Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse sumušė ankstesnį rekordą.Remiantis neheteroseksualiems sportininkams skirto tinklalapio „Outsports“ statistika, varžybose iš viso dalyvavo 36 neheteroseksualūs sportininkai iš 14 šalių.

31231

Aikštėje varžosi tos pačios lyties pora Nicole Silvera (kairėje) ir Kim Melemans

Iki vasario 15 d. neheteroseksualūs čiuožėjai iškovojo du aukso medalius, tarp jų prancūzas Guillaume'as Cizeronas ir olandų greitasis čiuožėjas Ireen Wust.

Hanboko diskusija

Pekino žiemos olimpines žaidynes JAV ir kai kurios kitos šalys boikotavo dar net neįvykus.Kai kurios šalys nusprendė nesiųsti pareigūnų dalyvauti, todėl Pekino žiemos olimpinės žaidynės dar neprasidėjo diplomatinėje žaidynėse.

Tačiau Pekino žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje tradiciniais korėjietiškais kostiumais vilkintys atlikėjai pasirodė kaip Kinijos etninių mažumų atstovai, o tai sukėlė Pietų Korėjos pareigūnų nepasitenkinimą.

Kinijos ambasados ​​Pietų Korėjoje pareiškime teigiama, kad įvairių Kinijos etninių grupių atstovai žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje vilkėtų tradicinius kostiumus „jų noras ir teisė“, tačiau pakartojama, kad kostiumai taip pat yra dalis. Kinų kultūra.

微信图片_20220221093442

„Hanbok“ pasirodymas Pekino žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje sukėlė nepasitenkinimą Pietų Korėjoje

Tai ne pirmas kartas, kai panašus ginčas kyla tarp Kinijos ir Pietų Korėjos, kurios praeityje ginčijosi dėl kimchi kilmės.

Amžius yra tik skaičius

Kaip manote, kiek olimpiečiams metų?20 metų paaugliai ar 20 metų pradžioje jaunuoliai?Galbūt norėsite dar kartą pagalvoti.

Vokietijos greitasis čiuožėjas, 50-metė Claudia Pechstein (Claudia Pechstein) žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvavo aštuntą kartą, nors paskutinė vieta 3000 metrų rungtyje jos pasiekimams įtakos neturėjo.

3312312

Lindsay Jacobelis ir Nickas Baumgartneris iškovojo auksą mišrių komandų snieglenčių slalome

JAV snieglentininkams Lindsey Jacobellis ir Nickui Baumgartneriui kartu yra 76 metai ir jie abu surengė pirmąsias olimpines žaidynes Pekine.Iškovojo aukso medalį snieglenčių slalomo mišrių komandų rungtyje.

40 metų Baumgartneris taip pat yra vyriausias žiemos olimpinių žaidynių snieglenčių sporto medalių laimėtojas.

Persijos įlankos šalys žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvauja pirmą kartą

2022 m. Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse pirmą kartą dalyvauja žaidėjas iš Persijos įlankos šalies: Saudo Arabijos atstovas Fayik Abdi dalyvavo kalnų slidinėjimo varžybose.

lazeris

Saudo Arabijos žaidėjas Fayqas Abdi yra pirmasis Persijos įlankos žaidėjas, dalyvavęs žiemos olimpinėse žaidynėse

Dėl varžybų Faikas Abdi užėmė 44 vietą, o už jo buvo keli žaidėjai, kurie lenktynių nebaigė.

Paskelbimo laikas: 2022-02-21